Dealer Mazda Zabrze – doświadczony sprzedawca opowiada o swojej pracy

Praca dealera wydaje nam się czymś wymarzonym. Każdemu powtarza się, że toż nic trudnego, a zwykły fan czterech kółek powie, iż też żeby mógł tak spędzać czas: wspominać o samochodach oraz jeździć nimi, pokazując klientom, jak działają.

Przygotowanie do zawodu

Przygotowanie do bycia sprzedawcą samochodów nie wymaga z nas wcale tak dużo problemów, jak mogłoby się wydawać. Większość właścicieli salonów samochodowych woli zatrudniać osoby, jakie rozumieją się na samym procesie sprzedaży, i niekoniecznie na motoryzacji. Sądzą, iż łatwiej nabyć wiedzę o mechanice aut i o ich konkretnych modelach i ofertach, aniżeli o indywidualnym procesie skutecznej sprzedaży. Dealer Mazda Zabrze mówi, iż prawdopodobnie tak rzeczywiście jest. On sam wykorzystując się w salonie na motoryzacji znał się przeciętnie, pewnie, jak jakiś prowadzący. Teraz po wielu latach pracy stanowi obecnie naprawdę obeznany w temacie, a dodatkowo stało się toż także jego osobistą pasją. Ostatnio sam odnowił własny samochód, którym bierze udział w zielonych rajdach. Jednak wracając do punktu dodajmy, że skończył on szkołę handlową i pracował już wcześniej zajmując się najpierw sprzedażą telefoniczną, i następnie praktykując oraz ostatecznie pracując samodzielnie, jako agent nieruchomości. Ciągły stosunek z pracownikami nauczył go, w jaki sposób z nimi rozmawiać a kiedy reagować na ich badania, by spełnić ich pragnienie danym materiałem.
www…

W szukaniu pracy

Szukając pracy, jako dealer samochodowy możemy natknąć się na różne wymagania oraz procesy rekrutacji. Najczęściej proszone jest oczywiście doświadczenie w handlu, niekoniecznie w branży samochodowej. Nieodłącznym wymogiem jest także prawo jazdy. Ważne są też umiejętności miękkie takie, jak na przykład wysoka klasa osobista, czy odpowiednia współpraca. Dealer Mazda podkreśla, że istotna jest w tym zawodzie także cierpliwość oraz zdolność negocjacji. Przyjęcie nas do pracy będzie na pewno wymagało naprawdę dobrej rozmowy kwalifikacyjnej, której podołają wyłącznie najdoskonalsi. Szczególnie na tego typu rozmowach zdarza się, że polski rekruter prosi, byśmy sprzedali mu konkretny typ samochodu, dostajemy jego konkretną specyfikację, a reszta należy do naszej kreatywności i możliwości językowych oraz kreatywności. Liczy się tu radzenie sobie w sytuacjach stresowych a zdolność do intensywnej reakcji na szybkie sytuacje, na przykład poszczególne pytania, na jakie nie znamy odpowiedzi. Praca dealera nie przynależy do przyjemnych, jednak może przysporzyć sporo przyjemności.

Najlepszy sprzedawca

Chcąc być idealnym dealerem pojazdów musimy pamiętać o naszych klientach i zabiegać o ich sprawy. Pozyskanie stałego użytkownika jest tutaj wyjątkowo ważne, jednak także bardzo opłacalne. Klient zadowolony z zakupionego samochodu na pewno do nas wróci, może po wielu latach, ale wróci. I może wkrótce ktoś z jego rodziny będzie chcieć samochodu i także wybierze się do nas?

————————–

PODOBNE PUBLIKACJE:

WWW

zobacz wpis…

Strona internetowa

Strona internetowa

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s